webinar

AWS - Budowanie infrastruktury w 3 krokach

Zaprojektuj, zakoduj, odpal – w trzech krokach Karolina Boboli przedstawi Ci jak zacząć swoją przygodę z AWS. Podczas webinaru dowiesz się jak wygląda proces budowania infrastruktury w chmurze, jak go zautomatyzować i jakich narzędzi użyć.
Będzie o dobrych praktykach, pułapkach i o tym, czy trzeba umieć programować by tworzyć infrastrukturę za pomocą kodu.

Kiedy:
10 / 05
20:00
Zapisz się na webinar!
3 kroki do zbudowania Twojego pierwszego projektu:
1
Zaprojektuj
Budowanie rozwiązań w chmurze zaczyna się od projektu. Wtedy wybieramy usługi AWS i określamy ich konfigurację - pamiętając o bezpieczeństwie, niezawodności i kosztach.  Nic tak nie ułatwia pracy jak dobry projekt!
2
Zakoduj
Zasoby w chmurze definiujemy za pomocą kodu. Do wyboru mamy kilka narzędzi: AWS CloudFormation, Terraform lub AWS CDK. Tworzymy szablony oraz pliki z parametrami. Nie trzeba być do tego programistą!
3
Odpal
Kiedy kod infrastruktury jest gotowy, uruchamiamy go i tworzymy zasoby w chmurze. Możemy użyć AWS Command Line Interface i usługi AWS CloudFormation. Całość warto dodatkowo zautomatyzować za pomocą narzędzi CICD – na przykład AWS CodeBuild i AWS CodePipeline.
Karolina Boboli
Karolina jest architektem rozwiązań chmurowych. Specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu infrastruktury w chmurze AWS, automatyzacjach oraz governance.

Lubi projekty serverless i IoT. W wolnym czasie prowadzi społeczność swiatchmury.pl
Zapisz się na webinar i dołącz do nas już 10 maja!
Zapisz się teraz!